Komfortní zájezdy s kufrem

Kuba relaxační

 

Specialita pro ty, kteří si chtějí užít slunce, průzračného karibského moře a bílých plážích ve stylu „blíž přírodě a dál od lidského mraveništi hotelových rezortů“.

termínyzájezdletenka
termín podle přání, cena zájezdu na 2 týdny 19 900 Kč, cena letenky od 17 000 Kč

REZERVOVAT

Počet rezervací
Termín
Jméno a příjmení *
Adresa
Telefon *
E-mail *
Poznámka
3 + 2 = (ochrana proti spamu)

* povinný údaj

(rezervace je platná 10 dní, není-li dohodnuto jinak)Pokud uvažujete o exotické dovolené v Karibiku, určitě stojí za pečlivou úvahu Kuba. Největší ostrov Velkých Antil má skutečně co nabídnout, ať cestujete za odpočinkem nebo za poznáním. Nedotčená příroda, historické památky, koloniální města a americké bouráky z padesátých let v ulicích, ale hlavně nekonečné bílé pláže a azurové moře, které si můžete s tímto zájezdem vychutnat bez davů turistů za zády a poněkud soukroměji. Nabízíme vám solidní ověřené ubytování a stravování v soukromých domech  „casas particular“ (pokoje s klimatizací a vlastní koupelnou) s individuální přívětivou péčí a vynikající domácí kuchyní v okolí Trinidadu. K tomu máte možnost výběru relaxace na různých typech pláží - můžete vyzkoušet klidné menší plážičky s možností šnorchlování  přímo ze břehu, nebo si užívat pohodlí na kilometry dlouhé  písečné pláži Ancon se slunečníky, lehátky a restauracemi. Až se vám omrzí mořské radovánky a pozorování pestrých ryb a korálů, je možné si vybrat z bohaté nabídky "hvězdicových výletů" za historií a památkami koloniálního Trinidadu a jeho okolí. Můžete vyrazit za tropickou džunglí a vodopády do blízkých hor v NP Topes de Collantes, navštěvovat četná muzea a galerie, večery s hudbou a tancem, školu salsy či se vydat na koni nebo historickým parním vláčkem do některého z národních parků. Fakultativně lze využít nabídku potápění při výletu katamaránem na ostrov Cayo Blanco.

 Ale proč hlavně na Kubu?  Kvůli lidem. Jsou nakažlivě veselí, vlídní, rádi se baví, jsou podstatně vzdělanější než je latinskoamerický průměr – jsou zkrátka milí, ochotní, velkorysí a přátelští... Už po pár dnech tahle „pozitivní nákaza“ spolu se slunečnou oblohou a vynikajícím rumem „dostane a zklidní“ i nejupracovanějšího člověka..

Základní léky proti stresu jsou volně dostupné - mojito a moře, úsměvy a volné tempo.


1.den: Odlet z Prahy či Mnichova.

2.den:  Přílet na Kubu a prohlídka Staré Havany.

3.den:  Přejezd luxusním autobusem do Trinidadu - koloniální historické perle pod záštitou UNESCO. Prohlídka města nebo relax na pláži.

4.den:  Pláž nebo toulání městem. Prohlídka Muzeo romantico - koloniální interiéry, nábytek a ukázka ruční výroby doutníků.

5.den:  Pláž celý den nebo odpoledne návštěva slavné zmzlinárny Cremerie, večeře v dobré restauraci či soukromém paladaru a pak vzhůru propátrat strhující hudební scénu Trinidadu.

6. den:  Pláž nebo výprava parním vláčkem, americkou limuzínou či na skůtru nebo kole do Valle de los Ingenios, údolí, ve kterém se v minulosti pěstovala cukrová třtina. Prohlídka domu kdysi nejbohatějšího muže Kuby.

7. den:  Pláž nebo na koních do NP Cubano k vodopádům. Cestou zastávka u campesina Pepe, který nás občerství skvělou šťávou z cukrové třtiny a svými svérázně podanými kubánskými lidovkami.

8. den: Pláž nebo celodenní výlet katamaránem na korálový ostrov Cayo Blanco spojený s obědem, plážováním, šnorchlováním nebo přístrojovým potápěním.

9. den:
Pláž nebo výlet do NP Salto Caburní s koupáním v jezírku pod krásným vodopádem v horské džungli. Ukázka pěstování kávovníků a výroby kávy.

10.den: Pláž nebo výlet do Cienfuegos či Santa Clary s prohlídkou historických zajímavostí.

11.den:  Návrat do Havany, odpoledne procházka po Staré Havaně. Večer  v oblíbených barech papá Hemingwaye - mojito v Bodequitě del Medio a daiquiri ve Floriditě.

12. den: Prohlídka Centrální Havany – s návštěvou Capitolia, bulváru Prada, pobřeží Malecon. Exkurze do továrny na doutníky Partagás.

13.- 14.den: Návrat do ČR.


Cena zahrnuje: ubytování, dopravu luxusními linkovými klimatizovanými autobusy z Havany do Trinidadu, českou asistenci při ubytování v Havaně, anglicky komunikující ubytovatele v Trinidadu.

Poznámka: Fakultativně je možno zajistit česky mluvícího průvodce v Havaně.
cena zájezdu platí pouze při obsazení dvoulůžkového pokoje,
cena letenek se řídí cenou letenky v době jejího nákupu.

Cena nezahrnuje: letenku na Kubu, stravování, výlety

Nejvhodnější termín: leden až březen (v tomto termínu je vysoká pravděpodobnost zajištění letenek v ceně 15 000 Kč.).

Počasí : V dubnu a květnu občas i v červnu o něco více prší, ale je příjemné teplo. Od července do srpna je velmi teplo, od srpna začíná období hurikánů, které končí v říjnu. Od poloviny listopadu do konce března je příjemné teplo, minimální srážky a slunečno. Vánoční sezóna je turisticky nejobsazenější a je pouze za příplatek, v období našich letních prázdnin jsou pláže obsazeny kubánci a horko bývá pro středoevropana dost zničující.


Termíny:

číslo zájezdu termíncena zájezducena letenkypoznámka
1407 termín podle přání, cena zájezdu na 2 týdny 19 900 Kč, cena letenky od 17 000 Kč


zpět <<<

Zájezd Kuba relaxační | Palacio de los Capitanes Generales, stará Havana.

Zájezd Kuba relaxační | Poznávání Havany z Coco taxi.

Zájezd Kuba relaxační | Pláž Ancon u Trinidadu

Zájezd Kuba relaxační | Havana dnes.

Zájezd Kuba relaxační | Velké divadlo.

Zájezd Kuba relaxační | "Malované děti"

více fotografií Kuba relaxační >>>