Aktivní dovolená

Ekvádor na kole

 

Pohodová cyklistika s doprovodným autem - Z vrcholků And až k branám džungle - Koloniální metropole Quito - Folklórní indiánské trhy v Otavalu - Pozorování fauny a flóry deštného lesa v NP Mindo - Koupání v termálech - Přívětivá bezpečnostní situace - Ráj zvířat v NP Galapágy

termínyzájezdletenka
16. 8. - 31. 8. 2014 38 800 Kč 36 000 Kč

REZERVOVAT

Počet rezervací
Termín
Jméno a příjmení *
Adresa
Telefon *
E-mail *
Poznámka
5 + 4 = (ochrana proti spamu)

* povinný údaj

(rezervace je platná 10 dní, není-li dohodnuto jinak)Cyklotoulky šťavnatou a úžasně různorodou krajinou Ekvádoru vám umožní poznat exotickou zemi, které matka příroda nadělila usměvavé a přátelské lidi, vysoké hory, husté amazonské pralesy, ledovce, klidné i dýmající sopky, divoké řeky i tropické pláže - a to vše naštěstí na poměrně malé rozloze! Tahle turisticky nevykřičená pokladnice tropické přírody leží na rovníku a díky vyšší nadmořské výšce tu je velmi příjemné a pro cyklistiku ideální počasí, asi jako u nás koncem jara. Pojedeme v pohodovém tempu i náročnosti s doprovodným busem, navíc etapy lze kdykoliv zkrátit !


1- 2.den:  Odlet z Prahy, přílet do ekvádorské metropole Quita. Přivítání a přípitek na geografickému rovníku. Návštěva muzea podivuhodností Inti Ňan a kráteru Pululahua. Prohlídka pamětihodností koloniálního historického centra.

3. den:  Aklimatizační etapa vedoucí několika ekosystémy. Dlouhý sjezd z travnaté tundry páramo (4100 m) se zastávkou a osvěžením v luxusních termálech Papallacta až do 2500 m. Návrat do Quita.

4. den:  Přejezd busem do indiánského folklorního Otavala. Barevné indiánské tržiště a řemeslné dílny vyrábějících typická ponča, rohože a tapiserie. Přejezd ke kráteru sopečného jezera Cuícocha pod vulkán Cotacachi. K obědu ochutnávka lahůdky horských indiánů - pečeného cuí.

5. den: Z výšky 3300 m po odlehlé horské silnici protneme clonu oblaků, projedeme kolem vesniček i vodopádů a ponoříme se do vlhka tropického deštného lesa v rezervaci Mindo.

6. den: Výprava za tukany, papoušky a bájným ptákem guetzalem, nebo fakultativně watertubing v peřejích. Návštěva orchideária a motýlí farmy. Při večeři na terase budeme doslova oblétáváni drahokamy džungle - modrozelenými kolibříky.

7. den: Avenidou de los volcanos - busem panoramatickou cestou krajem sopek, míjíme vulkány Cayambe, Pichinchu, Antisanu, Corasonu a Ilinizas k nejvyšší činné sopce světa Cotopaxi. Na kolech okolím jezera Limpiopungo a pak busem až do výšky 4500 m. Nezapomenutelný sjezd z míst, kde vládne sníh a lišejníky, přes páramo poseté keři andských "růží" až do borového lesa v nižších polohách. Přejezd busem do lázeňského městečka Baňos.

8. den: Odpočinkový den v lázních Báňos a koupání v termálních pramenech. Fakultativně: jízda na koních kolem vodopádů, návštěva místní ZOO, výlet na čtyřkolkách či motocyklech do okolního terénu.


9. den: Cykloetapa avenidou orchidejí kaňonem řeky Pastaza kolem vodopádů Salto Agoyán, Manto de la Novia, Pailón del Diablo. Vyhlídková jízda lanovkou nad divokou řekou. Za hranicemi Amazonie navštívíme pralesní rezevaci Omayere, noc v pralesní metropoli Puyo.

10. den: Cykloetapa do hlouby amazonského pralesa, během pěšího výletu s indiánskými průvodci uvidíme kajmany, opice, papoušky, tukany, bromélie, helikónie... Zkusíme si střelbu foukačkou a naučíme se připravovat šípový jed kurare.

11. den: Pozorování pekari, tapírů, opic, nosálů, papoušků, želv a kajmanů v jejich přirozeném prostředí. Přesun do Riobamby.

12 - 14. den: Lahůdka na závěr - busem i v pedálech kolem nejvyšší hory Ekvádoru Chimborazo ( 6310 m ) po scenerické cestě v cca 4000 m. n. m. Cílová prémie - ochutnávka tropických koktejlů v Kámasútra baru v Quitu.

15 -16. den: Odlet do Prahy.

 


FAKULTATIVNÍ ČÁST - GALAPÁGY
(je zařazena před zájezd Ekvádor na kole)

1- 5.den:  Letecky na ostrov Baltra. Plavba turistickou lodí popř.luxusním katamaránem mezi ostrovy NP Galapágy a pozorování nebojácných obřích želv, leguánů, terejů atd.. Šnorcholování v moři společně se lvouny.

6- 7.den: Volný den v Quitu, zlato v Museo del Banco Central.

V ceně zahrnuto: Průvodce. Místní doprava. Ubytování v příjemných hotelích. Sterilizace vody. Informační materiály.

Víza a poplatky: Víza nejsou potřeba.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě): Fakult. programy: Galapágy vstup 100 USD, jízda na koních, odletová taxa Quito cca 30 USD, vstupné do památek a muzeí atd.

Poznámka: Fakultativní část (Galapágy) je bez českého průvodce, na lodi bude k dispozici místní průvodce mluvící španělsky a anglicky (cena závisí na typu lodě).

Doporučené kolo: Horské

Nástupní místa: Praha, Quito.


Termíny:

číslo zájezdu termíncena zájezduCena INKA    cena letenkypoznámka
1406 16.8.-31.8.2014 38 800 Kč  36 000 Kč


zpět <<<

Zájezd Ekvádor na kole | Bizardní krajina Galapág.

Zájezd Ekvádor na kole | Komfortní bungalovy s vlastní restaurací, jezírkem i pralesem.