Komfortní zájezdy s kufrem

Mexiko

 

Poznávací zájezd v poklidném tempu vhodný pro všechny věkové skupiny - Nejvýznamější památky předkolumbovských kultur jihozápadního Mexika - Rozmanitá příroda různých klimatických pásem - Zajímavá koloniální města a klavně lidé a vynikající kuchyně - Dostatečný prostor pro odpočinek a koupání na plážích a travertinových kaskádách

termínyzájezdletenka
1. 2. - 15. 2. 2014 37 500 Kč 19 900 Kčcena letenky je orientační pozn.

REZERVOVAT

Počet rezervací
Termín
Jméno a příjmení *
Adresa
Telefon *
E-mail *
Poznámka
5 + 2 = (ochrana proti spamu)

* povinný údaj

(rezervace je platná 10 dní, není-li dohodnuto jinak)Mexiko je bezesporu nejrozmanitější zemí latinské Ameriky. Nevěříte? Zajděte si na mexické tržiště. Ona fantastická směsice barev, zvuků, chutí a vůní… Takové je i Mexiko. Na území téměř dvou milionů kilometrů čtverečních této barvité a životem kypící země žije více než sto miliónů obyvatel. Jen do hlavního města Ciudad de México by se počtem obyvatel vešla naše země dvakrát… Obyvatelé Mexika tvoří barevnou mozaiku ras a etnik. Jsou to potomci dávných kultur – Aztéků, Mayů, Toltéků…. a samozřejmě Španělů.  Přes svůj často nelehký úděl se tito lidé dokáží skutečně radovat ze života každou minutu všedního dne. Mexičané říkají, že nežijí proto, aby pracovali, nýbrž pracují proto, aby žili, a smysl života nacházejí někde jinde: v dobrém jídle, jedinečné hudbě, v lásce a v rodině. Odpolední siesta často volně přechází v bouřlivou večerní fiestu…Možná proto ne vždy všechno klape podle pravidel „ západního světa“. Evropský turista je nucen zvolnit, „odprogramovat se“, a nechat se unášet tímto stresu naprosto odolávajícím rytmem života. Díky svým ranným kulturám a bohatému koloniálnímu období je Mexiko přebohaté na památky zařazené na seznam UNESCO, je jich tu třicet a stále přibývají další. Země je rájem všech biologů a milovníků přírody. Na jeho území najdeme celou škálu krajinných typů. V počtu druhů savců (450) se Mexiko řadí po Indonésii na druhé místo světového žebříčku. Biodiverzita Mexika se projevuje na každém kroku. Od obrovského plejtvákovce šedého k malému překrásně zbarvenému kvesalovi, z jehož ocasních per se vyráběly čelenky indiánských vládců. Od stovek druhů kaktusů v severním Mexiku po deštné tropické pralesy Chiapasu a trnitou neprostupnou selvu Yucatánu. Od zasněžených vrcholů hor a sopek až po bělostné pláže Karibiku, kde písek příjemně chladí i pod rozžhaveným mexickým sluncem.
Právě v Mexiku se zrodily kultury, které dokázaly vytvořit sofistikovaný matematický systém používající nulu a kalendář přesnější než evropský, které stavěly mocná a bohatá statisícová města, tesaly nádherné sochy a plastiky, vyráběly krásně zdobenou keramiku a zlaté šperky. Nad mayskými městy Palenque nebo Uxmal se jen tají dech. Mnoho z dávné historie je zahaleno rouškou tajemství. Kdo vystavěl Teotihuacán, město, kde se podle aztécké legendy zrodili bohové? K čemu sloužily obří Pyramida Slunce a její sestra Pyramida Měsíce? Jak asi vypadaly zdejší obřady, na které přicházely statisíce lidí z celého centrálního Mexika a poté spolu s obsidiánem šířily i kult boha Quetzalcoatla - opeřeného hada, který později převzaly všechny velké kultury Střední Ameriky? Co způsobilo pád Mayů a dalších velkých mexických civilizací? Jak mohl Hernan Cortéz s pouhými dvěmi stovkami mužů dobýt vzkvétající aztéckou říši?
O tom všem můžete přemýšlet v hamace pod palmou popíjejíc margaritu, daiquiri, mojito či piňa coladu…


1. den: Přílet do Mexiko City (UNESCO), ubytování.

2. den: Prohlídka hlavního města – Zócalo, prezidentský palác, Templo Mayor, katedrála, archeologické muzeum, bazilika pany Marie Guadalupské.

3. den: Teotihuacan (UNESCO) – město, kde se zrodili bohové, pyramida Slunce, Quetzalcoatlův palác, třída mrtvých, pyramida Měsíce, Tula – středisko bojovných Toltéků.

4. den: Oaxaca (UNESCO) – hlavní město stejnojmenného státu s druhým největším zastoupením indiánského obyvatelstva.

5. den: Okolí Oaxaky Monte Albán (UNESCO) – obřadní středisko Zapotéků. Mitla – zdobná architektura Mixtéků. Arbol de Tule – obří cypřišek.

6. den: San Cristobal – horské město, kde se snoubí koloniální šarm s tradičním životem chiapaských indiánů.

7. den: Okolí San Cristobalu, Horské vesnice San Juan de Chamula, Zinacantán, kaňon Sumidero.

8. den: Travertinové kaskády Agua Azul, vodopád Misol-Há, Palenque.

9. den: Palenque (UNESCO) - Mayská lokalita uprostřed pralesa. Večer Villahermosa, město galerií a muzeí.

10.den:
Park La Venta – obří olmécké hlavy. Koupání na plážích Mexikého zálivu. Koloniální Campeche (UNESCO).

11.den: Uxmal (UNESCO), Kabah, Labná. Večer „bílé město“ – Mérida.

12.den:
Celestún – kolonie plameňáků, koupání v Mexickém zálivu.

13.den: Chichen Itzá (UNESCO), koupání v majské studni "cenote" Dzitnup, Valladolid.

14-15.den: Odpočinek na plážích Karibiku.

16.den:
Tulúm – mayská lokalita na břehu moře. Večer odlet z Cancúnu.

17.den:
Přílet do Prahy.

 

Cena zahrnuje: průvodce, dopravu na místě, ubytování, snídaně

Cena nezahrnuje: obědy a večeře, vstupy a fakultativní program, odletovou taxu


Termíny:

číslo zájezdu termíncena zájezduCena INKA    cena letenkypoznámka
1402 1.2.-15.2.2014 37 500 Kč  19 900 Kčcena letenky je orientační


zpět <<<