Komfortní zájezdy s kufrem

Peru a Bolívie pro pohodáře

 

Peruánská metropole Lima - Koloniální a incké Cusco - Kamenné citadely posvátného údolí řeky Urubamby - Magické Machu Picchu – Ostrovy jezera Titicaca - Bolívijské poutní místo Copacabana - Metropole La Paz - Slavné Tíwanacu - Bílé město Arequipa - Colca druhý nejhlubší kaňon světa -
Tajemné obrazce na planině Nazca

termínyzájezdletenka
19. 9. - 6. 10. 2014 43 900 Kč 31 200 Kčcena letenky je orientační pozn.

REZERVOVAT

Počet rezervací
Termín
Jméno a příjmení *
Adresa
Telefon *
E-mail *
Poznámka
5 + 2 = (ochrana proti spamu)

* povinný údaj

(rezervace je platná 10 dní, není-li dohodnuto jinak)Program poznávacího zájezdu směřuje do nejzajímavějších míst připomínajících zašlou slávu a bohatství dávných inckých a předinckých civilizací. Je určen všem, kteří chtějí poznat památky, přírodu i současný život v Peru a Bolívii. Cesta zahrnuje jak nejdůležitější, nejkrásnější památky srdce incké říše, tak i drsnou krásu pouští peruánského pobřeží a horského Altiplana.


1. den: Přelet z Prahy do peruánské metropole Limy. Ubytování v hotelu. Uvítací přípitek a odpočinek.

2. den: Přelet z Limy do historického hlavního města říše Inků Cusca. Romantická procházka centrem plným skvostů incké a koloniální architektury. Návštěva  Chrámu Slunce.

3. den: Výlet malebným okolím Cusca s prohlídkou chrámu Sacsayhuaman a skalní observatoře Qenko. Osvěžující  incké lázně  Tambomachay.

4. den: Minibusem do Valle Sagrado - posvátného údolí řeky Urubamby-Vilkanoty. Pěšky cestou k  pevnosti Pisaq s nádhernou vyhlídkou do údolí.  Přesun vláčkem do Aguas Calientes pod Machu Picchu.

5. den: Pozorování východu slunce nad Machu Picchu. Prohlídka kamenných uliček a chrámů legendárního inckého města. Zájemci mohou absolvovat cca třičtvrtěhodinový výstup (a stejně dlouhý sestup) na dominantu města – horu Huayna Pichu, odkud se nabízí téměř letecké pohledy na skalní město usazené na horském hřebeni. Odpoledne odjezd do Cusca

6. den: Přejezd do Puna, fakultativně večeře s folklorním programem.

7. den: Plavba lodí k rákosovým ostrovům indiánů Los Uros na jezeře Titicaca. Prohlídka domorodé vesnice vystavěné z rákosu "totora" a výlet na rákosovém člunu. Dále plavba z ostrovů Uros k etnicky nejzachovalejšímu ostrovu - Amantani cca. 2,5 hodiny. Ubytování u místních rodin. Vycházka na nejvyšší bod ostrova, event. možnost zúčastnit se místního folklorního večírku pro turisty. Přenocování na ostrově Amantani.

8. den: Ráno nalodění a plavba z ostrova Amantani na ostrov Taquile /cca. 1,5 hodiny/. Dopolední vycházka po ostrově. Odpoledne návrat lodí do Puna cca. 2,5 hodiny. Přesun autobusem z Puna cca 3h do Copacabany, ubytování.

9. den:  Prohlídka poutního městečka Copacabana, pak cca 30 min výstup k preincké observatoři Horca del Inca s výhledem na jezero Titicaca. Dál budeme pokračovat nejkrásnějším silničním úsekem Jižní Ameriky s výhledy na ostrovy jezera Titicaca a šestitisícové vrcholy bolivijského pohoří Cordillera Real. Přes úžinu Tiquina lodí a autobusem do La Pazu (cca 4h). Prohlídka města včetně "stříbrné" uličky Sagarnaga a uliček čarodějnic.

10. den: Prohlídka centra La Pazu. Přejezd do kolébky incké kultury slavného Tíwanacu, střediska starobylé říše a legendárního místa andských kultur, večer návrat do Puna.

11. den: Přejezd do kaňonu Colca, druhého nejhlubšího kaňonu světa, jehož přístupnější svahy jsou nádherně modelovány předinckými terasovitými políčky. Přes Chivay  budeme pokračovat do Cabanaconde, které leží hluboko uvnitř kaňonu a je známé pestrými kroji obyvatel.

12. den: Pozorování kondorů na Cruz del Cóndor a kolem poledne příjezd do Arequipy. Prohlídka centra a skvostného klášteru Santa Catalina. 

13. den: Odjezd brzy  ráno do Nazcy, odpoledne otevřené pouštní hroby se zachovalými mumiemi na hřbitově  Chauchillo.  Nocleh v Nazce.

14. den: Let nad obřími obrazci a liniemi planiny Nazca.  Přejezd do Limy.

15. den:  Prohlídka historického centra s prezidentským palácem. Návštěva čtvrtí umělců a bohémů Miraflores. Na sklonku dne a na závěr zájezdu návštěva vyhlášené restaurace a bude-li zájem, tak fakultativní návštěva folklorního představení.  Přenocování v Limě.

16. den: Bohatá limská tržiště suvenýrů, eventuálně návštěva musea Larco nebo Musea zlata, odlet do ČR.

17. den: Přílet do ČR.

 

V ceně zahrnuto: vnitrostátní přelet Lima – Cusco, veškerou pozemní dopravu na místě, veškeré ubytování se snídaní v čistých příjemných 2lůžkových pokojích s koupelnou (Výjimkou je ostrov Amantani, kde je ubytování jednodušší), služby českého průvodce, služby místních průvodců.

Víza a poplatky: 
Vízová povinnost byla zrušena.

V ceně nezahrnuto:
   letenka přes oceán, stravování s výjimkou snídaní, fakultativní  programy: např. let v Nazce (cca 100 USD), odletové taxy Lima a Juliaca (cca 42 USD), vstupné do památek (cca 250USD), pojištění léčebných výloh a kapesné.

Nástupní místa:
Lima, (Praha)


Termíny:

číslo zájezdu termíncena zájezduCena INKA    cena letenkypoznámka
1401 19.9.-6.10.2014 43 900 Kč  31 200 Kčcena letenky je orientační


zpět <<<

Zájezd Peru a Bolívie pro pohodáře |

Zájezd Peru a Bolívie pro pohodáře | Pohled na Machu Picchu v Peru

Zájezd Peru a Bolívie pro pohodáře |

Zájezd Peru a Bolívie pro pohodáře |

Zájezd Peru a Bolívie pro pohodáře |