Komfortní zájezdy s kufrem

Ekvádor a Galapágy

 

Koloniální Quito - Folklorní metropole Jižní Ameriky Otavalo - Nejvyšší činná sopka světa Cotopaxi - Inckou stezkou ke kamenné svatyni Ingapirca - Cesta vulkánů - Amazonská džungle v povodí Río Napo - Přírodní ráj zvířat v NP Galapágy.

termínyzájezdletenka
30. 8. - 13. 9. 2014 38 800 Kč 34 000 Kč1- 2.den:  Přílet do ekvádorské metropole Quita. Přivítání na rovníku. Cesta do Otavala - městečka považovaného za folklorní centrum Jižní Ameriky.

3.den: Ranní procházka indiánským tržištěm s pestrou nabídkou místních řemeslných výrobků. Prohlídka dílen zaměřených na tradiční výrobů rohoží, hudebních nástrojů, tapiserií a ponč. Návrat do Quita vyhlídkovou cestou kolem vulkánu Cayambe.

4.den:  Odpočinkový a aklimatizační den v Quitu.
Prohlídka koloniálních památek historického centra - klášter San Francisco, La Companía, Palacio del Presidente, La Virgen del Quito, Museo del Banco Central.

5.den:  Panoramatickou cestou vulkánů do NP Cotopaxi. Aklimatizační procházka kolem laguny Limpiopungo s výhledy na majestátní kužel nejvyšší činné sopky světa Cotopaxi (5897 m).

6.den: Cesta malebným podhůřím k obrovskému zatopenému kráteru Quilotoa. Krátký trek - sestup do vesnice Chugchilán. Přejezd do Riobamby po silnici zvané Avenida de los Volcanos s velkolepými výhledy na ekvádorské sopky včetně Chimboraza (6310 m).

7.den: Riobamby přejezd horským vlakem krajem s mozajkou  různě barevných políček pod Chimborazem po odvážně vedené trati, jež patří k divům železničního inženýrství, do městečka Alausí (pro odvážné možnost jízdy na střeše vagonu).

8 - 10.den:  Trek starou inckou stezkou k ruinám Ingapirca, nejzachovalejší incké památce v Ekvádoru. Odpoledne přejezd do lázeſského městečka Baňos, ležícím pod kuželem dýmajícího vulkánu Tungurahua. Prohlídka městečka, možnost koupání v termálech, odpočinek.

11.den:  Výlet na horských kolech kaňonem řeky Pastaza za fantastickými kamennými útvary a vodopády, odpoledne přejezd do "pralesní metropole" Teny.

12 - 13.den: Dvoudenní výlet do Amazonie, poznávání primární amazonské džungle - obrovité stromy, liány, helikonie, bromélie. Rýžování zlata v písečných nánosech Río Napo.

14.den:  Přejezd do nejhezčích termálních lázní v Ekvádoru - Papallacta pod ledovci sopky Antisana (5758 m), v podvečer návrat do Quita.

15 - 16.den: Odlet do ČR nebo na fakultativní část zájezdu (Galapágy), přílet do Prahy.

 

FAKULTATIVNÍ ČÁST  -  GALAPÁGY  -  5 dnů.


15 - 19.den: Letecky přesun na ostrov Baltra a okružní plavba turistickou lodí po nejzajímavějších místech Galapág. Pěší výlety po ostrovech a pozorování nebojácných zvířat, šnorchlování v moři.Návštěva stanice Charlese Darwina na ostrově Santa Cruz, zaměřené na odchov a ochranu galapážských obřích želv a leguánů. Letecky návrat do Quita.

20.den: Volný den v Quitu. Návštěvy muzeí, tržišť, nákup suvenýrů. Rozloučení s kontinentem ochutnávkou místních specialit a míchaných koktejlů.

 

21- 22.den: Odlet do ČR, přílet do Prahy.

 

    

 

Cena zahrnuje: Český průvodce. Místní průvodci. Místní doprava. Ubytování. Informační materiály.

Víza a poplatky: Nejsou potřeba.

Cena nezahrnuje: Odletové taxy cca 30 USD. Fakultativní programy - Galapágy:   vstupné 100 USD, anglicky a španělsky mluvící místní průvodce, celková cena závisí na typu lodě.

Ubytování: 9x noc v hotelech a hostelech (2 - 3 lůžkové pokoje ), v přírodě 3x ve vlastních stanech

Nástupní místa: Praha, Quito

     


Termíny:

číslo zájezdu termíncena zájezduCena INKA    cena letenkypoznámka
1404 30.8.-13.9.2014 38 800 Kč  34 000 Kč


zpět <<<

Zájezd Ekvádor a Galapágy | Orchidej rovnou od silnice.

Zájezd Ekvádor a Galapágy | Cesta k dýmajícímu kráteru vulkánu Tungurahua

Zájezd Ekvádor a Galapágy | Cesta vlakem z Riobamby do Alausí vysokohorskou krajinou.

Zájezd Ekvádor a Galapágy | Poncho utkané na tomto stavu má celoživotní záruku.

Zájezd Ekvádor a Galapágy | Bizardní krajina Galapág.

více fotografií Ekvádor a Galapágy >>>