Historie CK Latintour

1991     Zakladatel společnosti ing. Radim Hanuš se vydává na první expedici do Jižní Ameriky.

 

 

1992    Po návratu z expedice zakládá CK Kareta a stává se členem sdružení CK Heart Adventures. 

 

 

1993     CK Kareta připravuje první poznávací zájezdy do Kostariky, Panamy, Mexika a Peru.

 

 

1994     Do týmu CK Karety přichází nadšený cestovatel Ing. Jiří Lindner Ph. D. nyní znalec Latinské Ameriky.  Heart Adventures se transformuje na cestovní agenturu Adventura.
 

 

1997     Spolu s příchodem iberoamerikanistky PhDr. Olgy Vilímkové dostávají naše cesty do Peru novou hloubku a odbornost. Po řadě úspěšných lehkých poznávacích i sportovně laděných cest rozšiřujeme nabídku zájezdů o Ekvádor, Venezuelu, Bolívii a Guatemalu.

 

 

98-01     Tým CK Karety zajišťuje vysoký počet pohodově komfortních nebo i sportovnějších cest.
 

2002      Vznik specializované CK Latintour, která se vyprofilovala z Adventury - Karety  s cílem lépe zúročit bohaté latinskoamerické zkušenosti a potenciál průvodcovského týmu. Rozšiřuje se nabídka cest do destinací celé Jižní a Střední Ameriky.

 

 

2003     Začíná úzká součinnost s Nadačním fondem Inka iberoamerikanistky PhDr. Olgy Vilímkové při realizaci programu podpory  talentovaných indiánských dětí žijících v horách v Peru k dosažení vzdělání, rozvoje a uchování identity peruánského venkova. Uskutečnují se první zájezdy na Kubu.
 

2004     Vydáváme - poprvé s logem kolibříka  -  úspěšný katalog, který získává 1. místo v soutěži Asociace cestovních kanceláří ČR o nejlepší katalog roku.

 

 

2005     Otevíráme nové možnosti cestování v severní Argentině, zajištěné českým průvodcem žijícím v místě.
 

 

 

2006     Rozšiřujeme odborný průvodcovský tým specialistů na Peru, Chile a Bolívii o zkušeného znalce a cestovatele Martina Kaňáka, který 5 let studoval archeologii přímo v Peru.

 

 

2007     Pro velký zájem o souostroví Galapágy rozšiřujeme nabídku a kromě běžných poznávacích okruhů využíváme i služeb komfortního 16 metrovém katamaránu, se kterým navštěvujeme také ostrov Isabela. Pro Nadační fond Inka zajišťuje návštěvy kmotrů, z jejichž finanční podpory studia se těší již 700 chudých indiánských dětí v Peru.

zpět <<<